Kolejne ustawienia – P6 oraz P5


Dzisiaj przyszedł czas na kolejne dwa ustawienia, P6 oraz P5. Wraz z P1, czyli ustawieniem, które omówiłem wczoraj, będzie to dopełnienie sytuacji, gdy rozgrywający znajduje się w drugiej linii. Oznacza to, że atakujący jest pod siatką, ponieważ Rozgrywający oraz Atakujący zawsze grają po przekątnej, jak to lubią mawiać komentatorzy siatkarscy.

Po pierwszym ustawieniu (P1) następuje kolejne… Wpis znajdziesz na moim nowym blogu tutaj: http://siatkowkaokiemstatystyka.pl/kolejne-ustawienia-p6-oraz-p5

 

Reklamy

13 comments

   1. Witam! Mam jeszcze jedno pytanie do przyjęcia w P6, bo nie podoba mi się ustawienie atakującego na filmie. Czy nie powinien być on „na lewo” od przyjmującego z nr 5?

    Polubienie

    1. Hej 🙂 Masz rację, atakujący powinien być na lewo od przyjmującego, natomiast perspektywa kamery może zniekształcać obraz boiska i nie jesteśmy w stanie ocenić, czy jest to błąd. Mówię tu o 100% pewności 🙂

     Polubienie

    2. Nie ma żadnej bezpośredniej zależności w ustawianiu pomiędzy atakującym (który jest na środku linii ataku) i przyjmującym nr 5 (prawa obrona). To środkowy z linii ataku (nr 10) powinien być bliżej linii prawej boiska od atakującego (nr 3) w momencie uderzenia piłki przez zagrywającego. W obu tych przykładach zawodnicy zespołu przyjmującego za wcześnie zmieniają pozycję i to może być mylące.

     Polubienie

 1. chodzi mi o faze przyjecia p5 , zawodnik rozgrywajacy tzn nr 2 powinien stac chyba za zawodnikiem z nr 11 ktory jest przyjmujacym stojacym przy siatce…??? czy ja zle mysle’?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s